BeoLab 4000 Active Loud Speakers ( 2. El )

Çalışma odasındaki kitaplığa bir çift BeoLab 4000 sıkıştırın ve bunları uzaktan kumandanıza yanıt veren bir Beolink® ‘gözü’ aracılığıyla oturma odasındaki müzik sistemine bağlayın. İster yerleştirme meselesi ister basit renk koordinasyonu olsun, BeoLab 4000 esnekliği bir sanat biçimine dönüştürür. Amplifikatörlerin doğrudan hoparlörlerin içine yerleştirilmesi yalnızca ses kalitesini iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda üreticinin kabinin genel boyutunu azaltmasına da olanak tanır. Sonuç, duvardan veya tavandan hemen hemen her açıda bir rafa, kitaplığa oturabilen veya asılabilen kompakt bir hoparlördür. Altı canlı renkte mevcut olan BeoLab 4000, bir stereo kurulumda, bir surround ses sisteminde veya bilgisayarınız için üstün multimedya hoparlörlerinde eşit derecede evde bulunur.

Özellikleri:
BeoLab 4000 odayı sesle doldurur

Sesi göremezsiniz, ancak bu tamamen görünmez olması gerektiği anlamına gelmez. BeoLab 4000, ayna gibi parlayana kadar parlatılmış alüminyumdan yapılmıştır. Aynı zamanda bir dizi renkte sunulur – yalnızca iç dekorasyonunuza uyması için değil, hayatın kendisi renklerle dolu olduğu için

Alüminyum

Alüminyum, BeoLab 4000 için mükemmel bir malzemedir. Hafiftir, ancak yalnızca birkaç milimetre kalınlığa rağmen etkileyici bir sertlik sunar. Ayrıca, kabin içindeki dahili duran dalgalar nedeniyle duyulabilir artefaktlarla ilgili sorunları önlemek için önemli olan hoparlörün benzersiz kavisli biçimini elde etmeyi de kolaylaştırır.

Aktif hoparlör

Denklem basitti; ses ne kadar yüksekse, hoparlör o kadar büyük olur – ama artık değil. Amplifikatörü doğrudan hoparlöre yerleştirmek, BeoLab 4000’in toplam boyutunu aynı ses kapasitesine sahip geleneksel bir hoparlörün üçte birine indirmemize olanak tanır.

Uyarlanabilir Bas Doğrusallaştırma

Uyarlanabilir Bas Doğrusallaştırma (ABL), B&O tarafından patentlenmiş bir işlemdir ve BeoLab hoparlörlerine dahil edilmiştir. Buradaki fikir, amplifikatörlerde ve sürücü ünitelerinde, normal dinleme seviyelerinden kaynaklanan fazla kapasiteyi bir bas uzantısı için kullanmaktır – hoparlörün aksi takdirde üretebileceğinden daha fazla bas ile bir ses üretimi.

İşlev uyarlanabilir. Bu, hoparlörün aldığı sinyale uyum sağladığı anlamına gelir. Bu nedenle, hoparlör sürücülerinden mekanik veya elektronik suistimale uğramadan tamamen yararlanılır ve yerleşik amplifikatörler sinyallere maruz kalmaz, aksi takdirde bir aşırı yük durumu yaratır.

ABL, normal dinleme seviyeleri altında dahil edildiği hoparlörün boyutunu dikkate alarak çarpıcı bas üretimi sağlar.